Vikšrų grandinių įtempimas

Teisingas grandinės įtempimas gali užkirsti kelią neprognozuojamoms vikšrinių įrenginių remonto išlaidoms. Neteisingas įtempimas yra nepageidautinas ne tik dėl padidėjusio važiuoklės atsarginių dalių susidėvėjimo, bet ir dėl papildomo remonto ir prastovų. Per daug įtempta grandinė labai įtempia įvores, varančiojo žvaigždės dantis ir atraminius paviršius, kur grandinė liečiasi su ritinėliais ir kreipiančiaisiais ratais, taip padidindama beveik visų važiuoklės komponentų nusidėvėjimą. Mašinoms reikia daugiau energijos dirbant su pertemptomis grandinėmis, o tai tiesiogiai atsispindi degalų sąnaudose. Pašalinių medžiagų buvimas važiuoklės komponentuose taip pat įtempia grandinę, todėl labai svarbu kuo dažniau valyti, kol nepageidaujamos medžiagos dar drėgnos. Technikos grandinėms, kurios nuolat sąveikauja su lipniu purvu, moliu ir kt. medžiagomis, geriau naudoti mažiausią leistiną įtempimą, kurį leidžia transporto priemonės gamintojas, tačiau per mažas grandinės įtempimas gali sukelti padidintą vibraciją, „spyruokliuoti“ grandinė nukristi nuo žvaigždutės.

 

1.1. Ekskavatorių ir buldozerių metalinių grandinių įtempimo matavimas

Kiekvienas technikos gamintojas ir modelis turi savo būdą kaip išmatuoti įtampimą ir koks jis turi būti. Apytikslis optimalus grandinės nusvirimas 15,0–30,0 tonų technikai yra 10,0–55,0 mm, tačiau grandinės jungties kampas kiekvienam gamintojui gali skirtis.. Prieš įtempdami grandines, patikrinkite gamintojo nurodytus parametrus techninės priežiūros vadove.

 

Grandinės įtempiamos hidrauliniu cilindru. Norėdami įtempti grandinę per įleidimo vožtuvą reikia užpildyti įtempimo tepalą, tačiau įtempti reikia atvirkščiai. Įtempimą visada rekomenduojama atlikti kvalifikuotam mechanikui, nes veikimą lemia aukšto slėgio hidraulinė sistema. Po vienos valandos nuo grandinės įtempimo turi būti atliekamas pakartotinis nusvirimo bandymas, nes, deja, tiesiog įtempimo metu galima aptikti netikėtų įtempimo mechanizmo pažeidimų, nes pats mechanizmas dažnai būna nešvarus ir nebus padarytas darbo iki pabaigos.

 

1.2. Kiti veiksniai, turintys įtakos grandinės tarnavimui

 

2.1. Mini ekskavatorių ir kompaktinių krautuvų guminių vikšrų įtempimas

Guminių vikšrų įtempimas turėtų būti tikrinamas kas 50 m / h. Idealiu atveju testas turėtų būti atliekamas prieš prasidedant darbo dienai. Kiekvienas vikšrinės technikos gamintojas turi nurodęs savo specifinį vikšrų itempimo intervalą įrangos specifikacijoje. Žemiau pateiktas tik apytikslis įtempimo pasiskirstymas:

 

2.2. Kaip pratęsti guminių vikšrų tarnavimo laiką